Class A/B Car Amplifier TRAX1.2000D Watts Monoblock
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
20
quantity
Product details
Category
  • Precision Power Class A/B Car Amplifier TRAX1.2000D Watts Monoblock
  • 2-0hm Stable Class A/B Monoblock Amplifier
  • Dash Mount Gain Control Module Included
  • 700W x 1 @4-ohm Mono
  • Pre-Amp Low-Level RCA Audio Outputs
UPC 027132168880
Model TRAX1.2000D
Brand Name Precision Power
Manufacturer Precision Power
Output Power 700 Watts
Mounting Type Freestanding
Item Type Name Precision Power 2000W Max (700W RMS) Series 2 ohm Stable Monoblock Class-D Amplifier w/ Bass Knob Included